Logowanie

Wyszukaj produkt

Wyszukiwanie zaawansowane
Kategorie produktów

ID 010-00970-00

Garmin eTrex 10

Cena brutto
362.00 PLN

Dostępność:
7 do 10 dni

Opis | Specyfikacja techniczna | Mapy | Wyposażenie | Gwarancja | Pomoc
Urządzenie eTrex 10 to udoskonalenie najpopularniejszych i najbardziej wiarygodnych ręcznych urządzeń nawigacyjnych GPS. Lepsza ergonomia, poprawiony interfejs, tryb geocaching bez użycia papieru oraz możliwość równoczesnego śledzenia satelitów GPS i GLONASS sprawiają, że urządzenia eTrex są bardziej wszechstronne i przyjazne dla użytkownika, utrzymując jednocześnie wysoki stopień wytrzymałości i trwałości.

Urządzenie eTrex 10 jest wyposażone w udoskonalony wyświetlacz monochromatyczny o przekątnej 2.2", który zachowuje czytelność nawet w pełnym słońcu. Dzięki swojej wytrzymałości i wodoszczelności (klasa IPX7) urządzenie jest odporne na działanie warunków atmosferycznych i czynników zewnętrznych takich jak kurz, zabrudzenia, wilgoć i woda, które nie są w stanie zakłócić pracy nawigacji.

Fabrycznie model eTrex 10 wyposażony jest w mapę bazową całego świata. W urządzeniu zachowano również cechy starszych urządzeń. eTrex 10  potrafi zapamiętać 1000 waypointów, umożliwia rejestrację śladu aktywnego o długości 10000 pkt i przechowywanie w swojej pamięci do 100 śladów. Dla potrzeb nawigacji terenowej, urządzenie zapewnia możliwość ręcznego tworzenia tras w oparciu o zaplanowane punkty lub obiekty map. Oprócz możliwości tworzenia tras, eTrex 10 umożliwia również nawigację w linii prostej do wybranego celu oraz nawigację TracBack (dokładnie wg zarejestrowanego śladu).

Dzięki bardzo czułemu modułowi GPS z systemem WAAS/EGNOS i funkcją wstępnego ustalania pozycji w oparciu o sygnał satelitarny HotFix™ urządzenie eTrex szybko i precyzyjnie ustala pozycję użytkownika oraz nie traci pozycji GPS nawet w osłoniętych miejscach i głębokich kanionach.  Ponadto nowa seria urządzeń eTrex jest pierwszą na świecie z możliwością równoczesnego śledzenia satelitów GPS i GLONASS. GLONASS jest systemem opracowanym przez Federację Rosyjską, którego pełna funkcjonalność zapowiadana jest na rok 2012. Korzystanie z satelitów GLONASS skraca czas potrzebny na „ustawienie się” urządzenia na właściwej pozycji o średnio 20% w stosunku do satelitów GPS. Równoczesne korzystanie z satelitów GPS i GLONASS umożliwia odbiornikowi zwiększenie liczby wykorzystywanych satelitów o 24.

Wśród funkcji dodatkowych eTrex 10 oferuje tebelę pływów a także ekrany Słońce i Księżyc oraz Polowania i Połowy. Dostępne są także funkcje pomiaru powierzchni. Dodatkowo eTrex 10 zapewnia pełne wsparcie dla punktów geocache z serwisu www.geocaching.com. Wystarczy znaleźć w tym serwisie interesujące nas "skarby", załadować dane tych punktów bezpośrednio z przeglądarki internetowej do pamięci urządzenia (wymagana jest instalacja darmowej wtyczki Garmin Communicator Plugin) i ruszać w poszukiwanie. W samym urządzeniu wyświetlić będzie można nie tylko lokalizację "skarbów", ale również informacje o poziomie trudności, czy rozmiarze skrzynki. Dla użytkowników kont Premium możliwe jest również wyświetlenie wskazówek dotyczących danej skrzynki. Dla każdego z załadowanych w ten sposób do pamięci urzadzenia punktów, możliwe jest następnie uruchomienie nawigacji, a także dodawanie własnych komentarzy czy oznaczania skrzynek jako znalezionych. Skrzynki znalezione i nieznalezione wyświetlane są wówczas na osobnych listach. Dodatkowo, dzięki prostemu połączeniu z komputerem oraz internetem, eTrex 10 pozwala na uzyskanie szczegółowej analizy aktywności użytkownika oraz wysyłanie śladów do urządzenia outdoor za pomocą serwisu Garmin Connect. Ta nowa, kompleksowa strona internetowa zawiera tabelę aktywności i pozwala na wyświetlenie aktywności na mapie z wykorzystaniem Google Earth.